LV RU EN
home Feed back

2011

← atpakaļAutošoseja: 1000 km Grand Prix Riga

Autošoseja: Artjoms Kočlamazašvili ar komandu „VIPtuning & MRC" startē 1000 km braucienā Rīgā

Sestdien, 3. septembrī, Rīgā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē tikai aizvadītas Rīga Grand Prix 1000 km sacensības. Komanda „Viptuning & MRC" ieguva labus rezultātus, kopvērtējumā ierindojoties 4. vietā.

Jau otro gadu pēc kārtas, Rīgā Biķernieku trasē norisinājās leģendārās 1000 km sacensības, kas ir izturības un spēka pārbaudījumus ne tikai pašiem braucējiem, bet, galvenokārt, spēkratiem, ar ko tie pārvietojas. Šogad klašu sadalījums bija A2000 - ar litrāžu līdz 2l un A2000+ ar litrāžu virs 2l.

Atgādinājumam, 1000 km sacensības ir brauciens, kur komandas veic bez apstājas 1000 km. Vienīgie iemesli, lai apstātos paredzēti: braucēju vai riepu maiņas gadījumā, degvielas uzpildei un tehnisku iemeslu dēļ. Lai sasniegtu finišu, bija jānobrauc kopumā 273 apļi, vidēji 8 stundu brauciens. Sacensības uzsāka 18 komandas, no kurām finišēja 16.

Jau otro gadu komanda „Viptuning & MRC" ar pilotiem: Artjomu Kočlamazašvili un Elvisu Turānu, veiksmīgi startēja klasē A2000+. Šogad komanda piedalījās ar jaunu pašbūvētu BMW 3. sērijas E90. Aptuveni 8 stundu braucienā, komandu neskāra neviena tehniska problēma un sacensības aizritēja ļoti veiksmīgi. Labāko apļa laiku uzstādīja Artjoms (3662 m tika nobraukti 00:01:36,023). Komandas finiša laiks bija 7 stundas 22 minūtes un 59,098 sekundes. Arī pērn komanda startēja 1000 km sacensībās Rīgā, tikai ar Honda Civic klasē A1600, savā klasē izcīnot 2. vietu un kopvērtējumā 7. vietu.

Līderis, ar 26 apļu pārsvaru, jau otro gadu pēc kārtas bija komanda „Rimo" no Lietuvas, kuras sastāvā brauca Rimantas Blazulionis un Šaulius Vitkaiskas. Uzvarētāju laiks bija 7:22:57,695. 2. vietā ierindojās Latvijas pārstāvētā „WEIS Motosport" komanda, kas no uzvaras atpalika par 2 apļiem, bet 3. vietā finišēja „TVA Racing 1", kas uzvarētājam zaudēja 22 apļus.

Informāciju sagatavoja: VIPtuning preses pārstāve Sandra Baltruņķe